Dinaminis galios(apkrovos) valdymas - ar naudinga man?

Užduoti klausimą
Dinaminis galios valdymas elektromobilio įkrovimui, tai galimybė automatiškai mažinti įkrovimo stotelės galingumą elektromobilio įkrovimo metu, atsižvelgiant (ir teikiant prioritetą) į buityje tuo metu reikalingą energijos kiekį, įkrovimui skiriant likusią dalį

Dinaminis galios valdymas, dar kitaip vad. apkrovos valdymu iš esmės yra specialios paskirties išmanus skaitiklis (sumontuotas el. skydelyje arba įkrovimo stotelėje), gebantis saugiai paskirstyti turimą galią tarp energiją naudojančių prietaisų ar jų grupės, pavyzdžiui, buities prietaisų ir namuose įkraunamo elektromobilio, vienam iš jų (įprastai pastatui) teikiant prioritetą. Tokį sprendimą galima įdiegti gana paprastai kiekvianame namų ūkyje. Tačiau ar tikrai verta rinktis brangesnę įkrovimo stotelę su apkrovos valdymo funkcija, kada yra naudos ir kokiu atveju tiesiog sumokėsite daugiau iš esmės be tikslo. Aptarkime galimus scenarijus, kuomet dinaminis galios valdymas gali būti reikalingas ir net būtinas sprendimas.

 

Anksčiau jau rašėme, kad elektromobiliui reikalingas didelis energijos kiekis, norint greitai “užpildyti” talpią bateriją prireiks didelio galingumo mažiausiai kelias valandas. Pavyzdžiui, namuose vienu metu įkraunant du elektromobilius iš karto, papildomai gali prireikti ir 22kW galios. Tačiau tuo metu taip pat naudojate energiją ir apšvietimui, buities prietaisams ar net šildymui, kas gali reikšti dar papildomą 5-10kW ir didesno galingumo poreikį.

Įsigijus elektromobilį arba pavargus “kankintis” su kištukiniu įkrovikliu (o gal susirūpinus saugumu?) ir nusprendus įsirengti Wallbox įkrovimo stotelę susidursite su stoteles galingumo pasirinkimo klausimu, po kurio greičiausiai norėsite pasididinti ir turimą galingumą namuose. Dažnu atveju tai yra paprasčiausias ir rekomenduotinas kelias, tiesiog užpildant paraišką ESO ir nurodant kokį galingumą, rezultate, norite turėti namuose, kad pakaktų, ir elektromobiliui, ir įprastiems poreikiams, kartu paėmus. Esant techninėms sąlygoms, jūs gaunate galimybę nebrangiai pasididinti galią namuose ir įkrauti elektromobilį maksimaliai greitai, be jokių kompromisų. Kokio galingumo įkrovimo stotelę pasirinkti namuose, kad automobilį įkrautumėte maksimaliai efektyviai, rekomenduojame peržiūrėti kitas rubrikas arba įrangą rinktis pagal elektromobilio modelį.

 

Sėkmingai pasididinus galingumą, dinaminio galios valdymo funkcija iš esmės tampa nereikalinga ir elektromobilį visada įkrausite maksimaliai greitai ir patogiai. Tuo atveju, kai gaunate neigiamą atsakymą ir ESO negali pasiūlyti didesnio galingumo (arba tai reiškia labai dideles išlaidas / nepatogumus jums, pavyzdžiui, reikalinga pakeisti įvadinį namo kabelį) jūs galite pasirinkti fiksuoti stotelės galingumą dirbtinai ribojant įkroviklio galingumą arba pasitelkti dinaminį valdymą, iš esmės orientuotą į įkrovimą nakties metu, kuomet buityje elektros energijos vartojimas ženkliai sumažėja ir galima nukreipti įkrovimo stotelei. Pastaruoju atveju prasminga sumokėti daugiau už tokį sprendimą ir elektromobilį įkraudinėti kintančiu galingumu.

 

Kiekviena situacija individuali, todėl prieš užsakant įrangą rekomenduojama pasitarti su specialistais. Konsultuojame nemokamai.