Kodėl reikalinga įkrovimo stotelė?

Užduoti klausimą
Speciali įkrovimo stotelė, paprastai kainuojanti iki 800 Eur ir mažiau, užtikrina jūsų namų saugumą ir gali pasiūlyti iki 10 kartų greitesnį įkrovimą, palyginus su tradiciniu 220V tinklu (įkrovimu iš rozetės). Susiekite ir mes patarsime kaip išsirinkti optimalų sprendimą Jūsų elektromobiliui.

Daugelis mūsų  asmeninės įkrovimo stotelės įrengimą namuose svarstome dėl galimybės greičiau įkrauti elektromobilį. Skirtumas akivaizdus, įkrovimas iš namų elektros lizdo, kuris trunka ne mažiau 8-12 ar net visas 20 valandų (priklausomai nuo elektromobilio) ir galimybė sutrumpinti įkrovimo laiką kelis kartus, automobilio baterijas papildant vos per 3-6 valandas su teisingai pasirinkta  7- 22kW wallbox namų įkrovimo stotele.

 

Visgi svarbiausia įkrovimo stotelės paskirtis užtikrinti SAUGUMĄ. Pripažinkime, išgirdus Ugniagesių pateikiamą statistiką ir netvarkingos namų elektros instaliacijos problemas, dažniausiai nemanome, kad tai liečia mus. Galbūt jūsų namas naujas ir iš anksto numatėte įvadą įkrovimo stotelei arba garaže  įsirengėte specialų, ilgalaikes apkrovas atlaikantį, kištukinį lizdą. Priešingu atveju elektrinis automobilis namuose gali sukelti nepageidaujamos rizikos. Problema tame, kad standartinis kištukinis 230V lizdas (schuko) yra skirtas sąlyginai mažos galios buities įrengimams, kurių didesnė dalis veikia trumpą laiką arba naudoja pernelyg mažai energijos.
Galimas pavyzdys, namuose įrengiant rekuperatorių, elektrinį katilą, saulės elektrinę ar kitą galingesnę įrangą kviečiame specialistus ir pasirūpiname tokio prietaiso teisingu pajungimu, nejungiame prie kištukinio lizdo dėl savaime suprantamų priežasčių. Elektromobilį (pastarojo įkrovimą) lygiai taip pat reikėtų vertinti kaip patį galingiausią prietaisą namuose. Elektrinio automobilio nuvažiuojamą atstumą lemia didelės talpos akumuliatorius, kurį pildysime didele galia arba ilgą laiką. Svarbu atkreipti dėmėsį, kad priešingai minėtiems prietaisams, elektromobilio baterijos įkrovimas visą laiką naudos maksimalų leistiną galingumą. Priminsime, kad elektromobilį namuose įkraunant iš kištukinio lizdo, tam prireiks ne mažiau 8-12 valandų, o tai reiškia, kad toks įkroviklis visą šį laiką veiks jūsų “rozetę” 2300W galia. Buityje tokios galios prietaisų dažnas verdame arbatą. Įprastas elektrinis virdulys dirba tik kelias minutes ir sustabdomas. Pabandykite įsivaizduoti 12 valandų, be pertraukos, veikiantį elektrinį virdulį, kurį galima prilyginti elektromobilio įkrovimui. Įsivaizduokime, kad šis virdulys veiks nakties metu, kol miegosite…
Elektra tekėdama didesne galia ilgą laiką, veikia elektros grandines: įkroviklį, kištukinį lizdą, kabelius. Puiku, jei elektros instaliacija nauja, kištukinis lizdas prijungtas pakankamo skersmens kabeliu. Priešingu atveju rizikuojate.

 

Wallbox namų įkrovimo stotelė sudaryta iš dideles galios elektronikos komponentų, specialiai pritaikytu veikti ilgą laiką. Iš vienos puses įkrovimo stotelė kelia specifines pajungimo sąlygas ir taip užsitikrina, kad elektros energija tiekiama tinkamai, iš kitos – elektromobilį įkrauna per trumpesnį laiką ir garantuoja precizišką įkrovimo proceso kontrolę. Toks įkroviklis energijos perdavimą valdo įkrovimo procesą stebėdamas realiu laiku, o tam, kad įkrovimas būtų tęsiamas reguliariai tikrinamos būtinosios sąlygos, komunikacija su elektromobiliu bei elementari elektros sauga. Esant bent vienam neatitikimui ar kitai rizikai, įkrovimas nedelsiant sustabdomas ir taip užtikrinamas žmogaus ir turto saugumas.

elektromobilio įkrovimo stotele namuose

 

Manome, ne mažiau svarbu ir patogumas. Sugrįžus namo ieškoti kištukinio lizdo įkroviklio, teptis rūbus tampant kabelius ir galbūt papildomai dėl to užtrukti, sutiksite nėra įdomiausia veikla užsiėmusiam žmogui.

Namų įkrovimo stotelė įprastai turi integruotą įkrovimo kabelį, kurį pakanka patogiai prijungti prie elektromobilio ir pamiršti automobilio reikalus vos sugrįžus. Įprastai užtrunksite tik kelias sec.

 

 

Taigi įkrovimo stotelės pagrindinė paskirtis tinkamai “prižiūrėti” elektromobilio įkrovimo procesą ir užtikrinti elektros saugą. Žinoma, visada džiugina greitesnis įkrovimas, patogumas naudoti.

Dažnas investuojame į komfortą užtikrinančius ir laiką taupančius buities sprendimus, apsaugos priemones. Jeigu elektromobilį įkraunate namie, rekomenduojame kreiptis dėl įkrovimo stoteles įrengimo galimybių arba pasikonsultuoti su kvalifikuotu elektriku dėl tinkamų sąlygų užtikrinimo įkrovimui iš kištukinio lizdo.

 

Dėl Jūsų elektromobiliui tinkančios įkrovimo įrangos kviečiame teirautis telefonu