Įkrovimo stotelės elektromobilio įkrovimui namuose

 

Elektromobilio įkrovimui namų sąlygomis rekomenduojama rinktis 11 kilovatų arba 7 kW įkrovimo galią ir tam tikslui sukurtus – ant sienos montuojamus Wallbox įkroviklius, kurie gali pasiūlyti saugų (prižiūrimą) ir greitą (namų sąlygomis) įkrovimą priklausomai nuo turimo galios rezervo.
Renkantis įkrovimo stotelę namams, pirmiausia verta iškelti ir pasitikrinti šiuos 2 klausimus: kiek galios namuose turite šiuo metu(1) ir kokia maksimalia galia gali būti įkraunamas jūsų elektromobilis(2). Pirmąjį atsakymą galima greitai surasti prisijungus prie elektros tiekėjo savitarnos sistemos (arba galbūt turite techninių sąlygų dokumentus). Specialistai, laikantis saugumo reikalavimų, lengvai galią nustatys ir atsidarius apskaitos (įprastai ESO) skydą, kuriame prie elektros skaitiklio rasite ir automatinį jungiklį su nurodytu
galios nominalu, sufleruojantį apie turimą (leistiną) galingumą. Pavyzdžiui, C16 (16A) automatinis jungiklis sufleruoja apie galimą 9kW galią (trifazis), C20 – 11kW, C25 – 14kW, C32 – 18kW, C40 -22kW galingumą ir t.t). Tai leidžia greitai įsivertinti galios “lubas” ir pasirinkti optimalų įkrovimo sprendimą, įvertinant ir buičiai reikalingą rezervą arba pasitelkiant dinaminį apkrovos valdymą įkrovimo stotelei, taip elektromobilio įkrovimui perduodant tik tuo metu nenaudojamą galios likutį.

Antrasis klausimas – elektromobilio palaikoma įkrovimo galia iš kintamos srovės tinklo, nustatomas pagal automobilio markę-modelį bei pagaminimo metus. Dažnu atvėju 2020 metų ir velesni modeliai palaiko 11kW (trifazį) įkrovimą ir tai bene geriausias pasirinkimas namų sąlygomis, kuomet su tinkama įkrovimo stotele elektromobilį įkrausite vos per kelias valandas. Jei elektromobilis pagamintas iki 2020 metų, didele tikimybė, kad efektyviausiai įkrausite su 7 kW galios, vienos fazes įkrovimo stotele, tačiau šiuo atveju daugiau “galvosukių” sprendžiant galingumo klausimus.
Jei kalbėsime apie Plug-in automobilį pagaminta iki 2020 metų, tikėtina prireiks vos 4kW galios efektyviai užpildyti hibrido akumuliatorių. Naujesnis gali turėti 11kW. Tikslius parametrus Jums padės nustatyti mūsų specialistai, kurie užduos klausimus telefonu arba el.paštu ir pateiks jums atsakymus bei jūsų turimomis techninėmis sąlygomis grįstą sprendimą. Kviečiame teirautis 

 

Galiausiai galite spręsti: didinsite elektros galią užsakant papildomai, mažinti elektromobilio stoteles galingumą atitinkamai pagal turimą galingumą ar suteiksite prioritetą buičiai ir naudosite išmanų galios paskirstymą, dar vadinamą dinaminiu apkrovos valdymu. Pirmuoju atveju prireiks užpildyti paraišką ESO, galingumui didinti, tikėtina prireiks atlikti ir daugiau paruošiamųjų darbų, antruoju atveju – tiesiog sumontuoti įkrovimo stotelę, kurios galingumą dirbtinai apribojo mūsų specialistai arba pritaikė apkrovos valdymo sprendimus, atsižvelgiant į jūsų namų infrastruktūrą, užtikrinant balansą tarp namuose naudojamų elektros prietaisų ir įkrovimo stotelės, prioritetą teikiant ne įkrovimui.
Jei galios turite “su kaupu” – jums pasiseke, elektromobilį įkrausite maksimaliai greitai su wallbox stotele be didesnių darbų. Tuo tikslu rekomenduojame pasirinkti iš žemiau pateiktų stotelių. Jei techninės ir finansinės galimybės leidžia, rekomendacija apsvarstyti ir 22 kW galingumo stotelės variantus, žvelgiant į netolimą ateitį, įvertinant automobilių parko pakeitimą arba papildymą.

Klientų pamėgtus ir laiko patikrintus sprendimus namų naudojimui atrinkome ir pateikiame apačioje. Visiems patikrintiems sprendimams suteikiama ne mažiau 3-5 metų garantija ir įrengimo paslaugos. Taip pat galime instruktuoti kaip šiuos darbus atlikti savarankiškai (pasirinktinai). Siekiant nustatyti jūsų elektromobilio modeliui reikalingą galią kviečiame naudotis elektromobilių gidu arba techniniame pase patikrinti elektromobilio metus ir tuomet susiekti su mūsų konsultantais, kurie telefonu iš karto atsakys į visus jūsų klausimus.

Pabaigai norime atkreipti dėmesį, kad aukščiau pateikta informacija daugiau pritaikytina nuosavo namo – kotedžo atveju. Mūsų specialistai sėkmingai atlieka elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo darbus ir DAUGIABUČIŲ namų automobilių stovėjimo aikštelese, bet apie tai kviečiame skaityti kitame teikiamų paslaugų skyriuje.

Susijusios prekės